Haber

Air China, Roma-Pekin Direkt Yolcu Uçuşlarını Yeniden Başlatıyor

ROMA, 29 Mart (Xinhua) — Air China, COVID-19 salgını nedeniyle üç yıllık bir aradan sonra, Roma ile Pekin arasında doğrudan yolcu hizmetine yeniden başladı. Havayolunun her hafta dört gidiş-dönüş uçuş gerçekleştireceği belirtiliyor.

Bir Airbus A350-900, rota üzerinde her Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi Roma’nın Fiumicino Havaalanı ile Pekin Başkent Uluslararası Havaalanı arasında uçacak.

Pazartesi günü ilk uçuşu yapan yolcular, Xinhua’ya rotanın Çin ve İtalya arasındaki uçuş seçeneklerini artırdığını söyledi.

Air China’nın Roma Ofisi Genel Müdürü Yang Yongqiang, bu rotanın yeniden başlatılmasının iki ülke arasındaki bireysel ve kültürel alışverişi teşvik etmek için bir kilometre taşı olacağını söyledi. Air China ayrıca Roma’dan Wenzhou’ya ve Milano’dan Pekin, Şanghay ve Wenzhou’ya direkt gidiş-dönüş uçuşları gerçekleştirmektedir.

İtalyan Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün (ISTAT) açıkladığı verilere göre 2019 yılında yaklaşık 5,36 milyon Çinli turistin ziyaret ettiği İtalya, o yıl Çinli turistlerin en çok ziyaret ettiği Avrupa ülkelerinden biri oldu.

haberkorgan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu