Haber

Bir döneme damgasını vuran İtalyan futbolcu Gianluca Vialli hayatını kaybetti.

İtalyaA Milli Takım’da Roberto Mancini’nin yardımcılığını yapan ve bir dönem pankreas kanseriyle mücadele eden Gianluca Vialli, 58 yaşında hayatını kaybetti. Futbol kariyerinde Cremonese, Sampdoria, Juventus ve Chelsea’de forma giyen Vialli, kadroda yer aldı. İtalya Milli Takımı ile 59 maça çıktı.

AİLE ÖLÜM HABERİNİ DUYURDU

İtalyan haberler ANSA ajansı, Vialli’nin 58 yaşında hayatını kaybettiğini bildirdi. Vialli ailesi, efsane futbolcunun vefatını yazılı açıklama yaparak duyurdu. Açıklamada, “Gianluca Vialli’nin vefatını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Cesaret ve vakarla mücadele ettiği beş yıllık hastalığının ardından dün gece tüm ailesi yanında vefat etti. Yıllar boyunca ona sevgisiyle destek olan birçok kişi. Onun hatırası ve örneği sonsuza kadar kalbimizde yaşayacak.” sözlerine yer verildi.

MANCINI’YE YARDIMCI OLDU

İtalyan Milli Takımı’nda Roberto Mancini’nin yardımcılığını yapan ve bir dönem pankreas kanseriyle mücadele eden Gianluca Vialli, 58 yaşında hayatını kaybetti. Futbol kariyerinde Cremonese, Sampdoria, Juventus ve Chelsea’de forma giyen Vialli, görev yaptı. İtalya Milli Takımı ile 59 maça çıktı.

CHELSEA’DA EĞİTİM GÖRDÜ

Zamanının en etkili forvetleri arasında yer alan Vialli, daha sonra Chelsea ve Watford’da teknik direktörlük yaptı. Vialli, Chelsea’nin başında UEFA Kupa Galipleri Kupası, UEFA Süper Kupası, FA Kupası ve Lig Kupası’nı birer kez kazandı. 1986 ve 1990 Dünya Kupalarında İtalya Milli Takımı ile 59 maça çıkan Vialli, 16 gol kaydetti. En son 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı kazanan İtalya Milli Takımı’nda teknik direktör Roberto Mancini’nin yardımcılığını yapan Vialli, rahatsızlığı nedeniyle görevinden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu