Haber

Salıpazarı’nda Yüzme Bilmeyenler İçin Proje Kapsamında Portatif Yüzme Havuzu Hizmete Açıldı

gençlik ve SporSağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Yüzemeyen Yüzme Bilmeyenler Projesi” çerçevesinde Salipazarı beldesinde portatif yüzme havuzu oluşturuldu.

Bereket Yatılı Bölge Ortaokulu sporSalonun bahçesine yapılan portatif yüzme havuzu hizmete açıldı.

Belediye Başkanı Halil Akgül burada yaptığı konuşmada İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Salipazarı Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturulan havuzun geçen yıl hizmete açılmasının planlandığını ancak mevsim şartlarından dolayı bu yıl bırakıldığını söyledi.

Yüzmenin en keyifli sporlardan biri olduğunu vurgulayan Akgül, “Bu yüzden herkese yüzmeyi tavsiye ediyoruz. Gençlerimize, çocuklarımıza hayırlı olsun. Spor yapmak güzeldir, gençlerimizi sporla buluşturalım. İlçemizde yüzme bilmeyen kalmasın. Herkes buraya gelip yüzme öğrensin.” söz konusu.

Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Fatih Sağlam, oluşturdukları yüzme havuzuyla ilçelerinde yüzemeyen çocuk kalmamasını sağlamayı amaçladıklarını belirterek, “İlçemizde her zaman gençlerimizin ve sporcularımızın yanında olan Belediye Başkanımız Halil Akgül’e ve bu tesisin buraya açılmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” sözünü kullandı.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Kenan Gerçek’in kıldırdığı duanın ardından havuzun açılış kurdelesi kesildi.

İki yüzme antrenörü ve bir cankurtaranın görev yaptığı 16 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde, 1 metre 40 santimetre derinliğindeki havuzda, haftanın 6 günü yaklaşık 200 öğrenciye hizmet verilecek.

Yüzme havuzunun açılışına AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, MHP İlçe Başkanı İsa Bircan, DÜZGÜN Parti İlçe Başkanı Şakir Şahin ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu