Ekonomi

Kripto milyarderi Sun, Binance kaynaklı endişeyi yatıştırmaya çalışıyor

Salı günü Asya piyasalarının açılış saatlerinde Binance ile ilgili endişe verici haberler de geldi.

Tron Kurucusu kripto milyarderi Justin Sun’ın Binance’ten 50 milyon dolar çekmiş olduğu haberi, piyasada endişe yarattı. Ancak Sun, piyasayı rahatlatmaya çalışarak Etherscan bağlantısını bireysel Twitter hesabında paylaşarak Binance’e 100 milyon USDC yatırdığını belirtti.

Zincir üstü bilgilere göre, son 24 saatte Binance’ten 1,8 milyar dolar çıkış gerçekleşti. Nansen bilgileri, söz konusu para çıkışından yaklaşık 162 milyon doların Paxos ve Huobi’ye kaydığını gösteriyor.

Bir diğer kripto para borsası Coinbase, gün içinde özellikle Asya piyasalarının açılış saatlerinde yaklaşık 124 milyon dolar giriş aldı.

CoinGecko verilerine göre Binance’in (genellikle borsa zenginliğinin bir göstergesi olarak görülen) tokeni BNB’nin fiyatı bir günde yüzde 8 düşerek 259 dolara geriledi.

DeFiLlama verilerine göre Binance Service Chain’de kilitlenen DeFi protokolleri son 24 saatte yüzde 4,5 değer kaybetti.

Borsadan yapılan açıklamada, Paxos tarafından yönetilen USDC ve BUSD token takas işlemleri sürerken, USDC’nin geri çekilmesinin süresiz olarak durdurulduğu belirtildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, hesap kayıtlarının New York merkezli bir bankada tutulduğunu ve söz konusu takas işleminin ABD piyasaları açılmadan tamamlanamayacağını söyledi. Zhao, Sun’ın Binance’teki mevduatının BUSD’den TRON’a geçişin bir parçası olduğunu da belirtti.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu